PODCAST

Liepājas teātra pīpētavas sarunas

Jau izsenis ir zināms, ka katrā teātrī ir īpaša vieta, kurās mākslinieki var dziļāk ievilkt elpu un sarunās rast iedvesmu jauniem darbiem un idejām. Dāmas un kungi, Liepājas teātra "Pīpētavas sarunas"!

Liepājas teātra pīpētavas sarunas

Episodes

You can listen episodes under the area!


Viņas Romeo ir Kaspars Dumburs, viņa Džuljeta ir Gints Andžāns, pēc spilgta snieguma amatierteātros Liepājas teātra aktierkursa studenti – Madara Viļčuka un Kārlis R. Ērglis ir nolaidušies uz zemes un spriež, kas pēc viņu nāves attēlos viņus autobiogrāfiskās filmās. Ar ko atšķiras bohēma no pritona, kā izdzīvot, ja pat šampūns dušā ir sasalis, bet paša sintezators uzdāvināts Dailes teātrim. Vai visi aktiermeistarības studenti nodzen matus uz ‘nullīti’ un citas būtiskas lietas pīpsarunu 16. epizodē.

Beidzot kungi, beidzot arī pīpē. Gadā kad viens no viņiem pabeidza studijas, otrs tikai ievilka savu pirmo elpu, taču šobrīd viņus saista vairākas lietas. Abi “Pīpētavas sarunas” viesi ir aktieri, režisori, trīs bērnu tēvi un pēdējos četrus gadus pasniedz lekcijas saviem topošajiem kolēģiem. Kā ir būt jaunākajam vecākajam aktierim Liepājas teātrī? Cik maksā labs, normāls zirgs un kā abi kungi nonāca pie režijas? Jaunajā epizodē par šīm un citām tēmām sarunājas Gata teātra krusttēvs Leons Leščinskis un studiju biedrs Mārtiņš Kalita.

Kā kustību mākslinieks jūtas teātrī? Kas ir klišejas un kādi priekšstati pastāv par kustību un horeogrāfiju? Kā dokumentēt sabiedrības izpausmes? Kur rast iedvesmu un smelties jauniem darbiem? Kā mazs bērns ietekmē profesionālu pasauli pēc piedzimšanas?

Murjāņu skolā nemācījās sportu, toties pasniedza dejas. Strādājusi tirgū, bet gājusi uz visu iespējamo žanru deju nodarbībām. Pēta, kā atšķiras dabiski un cilvēku aprūpēti meži.

Cīravas meža laumiņa un kustību māksliniece Kristīne Brīniņa, kurai kustība tik tiešām ir VISS, stāstīs par ikdienas tonusu, dabas un cilvēka mijiedarbību, teātra maģiju un dialogu starp cilvēkiem. Starp citu, šobrīd Kristīne veido jaunu projektu DRUPAS, kura galvenais jautājums būs – ko mums nozīmē mājas!

Šoreiz runājām daudz, aptverot visplašāko tēmu un jautājumu loku, un vienmēr paturot prātā, ka māksla negarantē rezultātu. Kāda nākotne būs Liepājas Universitātei, teātrim un mums visiem? Kāpēc aktieriem vajadzētu mācīties tehnikumos? Vai dramaturģija ir literatūra? Vai studijas apgriež spārnus un radošumu? Ko mums ir/nav devusi pandēmija?

Izmantojot gadījumu, mēs ticam, ka noklausoties Grētes stāstījumā par Raini, jūs vēlēsieties iegādāties viņas radīto dizaina džemperi, tāpēc brīvprātīgi dalāmies ar šo iespēju:

https://www.etsy.com/shop/frikadele#

Kā arī - šodien visas dienas garumā Liepājas Universitātē notiks humanitāro un mākslas zinātņu studentu zinātniskā konference, var izvēlēties un noklausīties sevi interesējošu programmu vai referāta tēmas:

https://www.liepu.lv/uploads/dokumenti/konferences/HMZF_stud_konf_progr_2021_gala.pdf

Lai laba klausīšanās!

 

Obligāta klausāmviela katram, kurš sapņojis vai sapņo kļūt par aktieri. Tu viņus nepazīsti, bet pēc 10 gadiem, kad viņi kāps saņemt savas balvas, Tu varēsi teikt, ka zināji par viņiem pirms viņi kļuva populāri. Liepājas teātra aktierkursa studenti, topošie Liepājas teātra aktieri sarunā vēl ir gana atklāti, lai izpļāpātos par lietām, ko pieauguši aktieri vairs neatļaujas. Hugo Puriņš un Madara Krživeca.

Tagad jums ir arī iespēja mūs atbalstīt, ja klausāties un jums interesē tas, ko darām. Tā kā "Pīpētavas sarunas" ir uz entuziasmu un brīvprātīgumu balstīts projekts, arī jums vienkārši dodam saiti un brīvu izvēli mums palīdzēt: https://www.patreon.com/pipetavassarunas Pirksim balzamu, raitāk montēsim, ierakstīm dzidrāku skaņu, cienāsim viesus ar dārgākiem cepumiem. Un PALDIES, ka klausāties! P.S. Patroniem centīsimies piešķirt šādus tādus bonusus, piemēram, izlozēsim starp tiem ielūgumu uz kādu teātra izrādi, ieliksim jūs titros un visādi citādi mīlēsim mazliet vairāk!Kas atšķir teātri no operas? Cik plaša mēdz būt producentu pieredze? Vai producenti mēdz izgāzties? Dārgie draugi, mēs zinām, ka Jūs ļoti gaidījāt. Šī gada pirmais raidījums iet gaisā!

Viņa ir vadījusi projektus orķestrī “Rīga”, 7 reizes bijusi Spēlmaņu Nakts ceremonijas producente, producējusi Dziesmu svētkus un ne tikai, jau teju 6 gadus strādā Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā (šobrīd ir Mākslinieciskās darbības plānošanas daļas vadītājas vietniece), kā arī ir teātra kompānijas ESARTE producente. Iespaidīgi, vai ne? Tas vēl nav viss. Viņa spēlē flautu, skatās spāņu seriālus, ir bijusi mīmiste. Īpaša pazīme – notiekot kam labajam, aizmirst visu slikto un piekrīt, ka darbs arī ir mīlestība. Vienvārdsakot, mūsu šīs dienas viesis ir cilvēks – orķestris Asnate Siliņa!

Viņš ir iestudējis izrādes Itālijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Latvijā, bet nesaprot, kāpēc jāpiedalās brokastīs ar putniem. Sekojis līdzi ziepenēm, kur ir jaukās ģimenes, kur kāds šķiras un ir problēmas, kā arī Alijai Makbīlai. Valters (Vanga) Sīlis savās izrādēs paredz nākotni. Mēģinājumos priecājas par BĀĀM brīdi, kad aktierim paliek liela galva un maziņš ķermenītis. Uzzini, cik cilvēkus viņš piekāvis bērnībā, lai tiktu galā ar bulijošanu? Kāpēc viņš pavelkas uz vēsturi un oriģināldramaturģiju? Kuros gadījumos jālieto standartatbilde "atsūtiet e-pastu!"? Kāpēc jāpērk Latvijas ķirši un kas ir viņa lieliskais piecinieks? Diemžēl šobrīd mēs vairs neaicinām jūs uz teātri klātienē, bet aicinām klausīties podkāstu!

Lekcijās nogulējis, nekad neiesprindzis, bet tomēr kļuvis par vienīgo Latvijas teātra Elmāru Seņkovu, viņš ieradies Liepājā pie pedagoģes Māras Ķimeles pirmizrādes 'Saviļņojums' priekšvakarā un 'Pīpētavas sarunās' atklātu ekskluzīvu informāciju par saviem nākotnes plāniem. Kas vainas Latvijas aktieriem? Kuru režisoru nogalināt? Kuru apprecēt? No kā Seņkovam bail? Kā pret viņu izturas Krievijā? Vai viņš pēc šķiršanās maksā teātriem alimentus? Vai Esarte vēl pastāv? Kā Māra Ķimele mēdz nolikt Seņkovu pie vietas? Viesa vārdiem sakot - ar humoru, bez dir*anas!

23 dienas braucis ar taksi, desmit gadus spēlējis Liepājas teātrī, uzlabojis savas basketbola prasmes ar baleta palīdzību. Izvairās no cilvēkiem un interneta, meditējot ar putekļu slotiņu mājās. Komandas un ansambļa spēlētājs Edgars Ozoliņš sniedz informāciju par to, kāpēc Rīga ir skumja pilsēta, kurā nedzīvot. Kā uzvesties kastingos, kur izraut divas štukas līdz vakaram un tamlīdzīgā informācijā.

Labais krievs ar pārāk daudzām augstākajām izglītībām, kurš pārvietojas ar moci, balansē uz naža asmens ar savu dzīvību un atvēl savā dzīvoklī veselu istabu vienam priekšmetam. Dmitrijs Petrenko 'pīpētavas sarunās' iedzied savas Prusaka dziesmu versijas un mēģina tulkot jauniešu slengu, noliedz mentalitātes esamību, izdala savus patvārus un izstāsta, kā var konstruēt realitāti.