PODCAST

Svarbus pokalbis

Kassavaitinė pusvalandžio trukmės laida, skirta aktualiam, svarbiam, įdomiam savaitės įvykiui aptarti. Tikslas – problemos ar įvykio analizė su ekspertu ar istorijos herojais. Pašnekovais gali tapti tiek politikai, tiek menininkai, tiek sportininkai. Ne tik už sprendimus atsakingi, bet ir šiaip įdomus žmonės, turintys aiškią, tvirtą nuomonę, kuri gali būti svarbi ar tiesiog įdomi visuomenei.
Ved. Deividas Jursevičius

Svarbus pokalbis

Episodes

You can listen episodes under the area!


„Svarbaus pokalbio” svečias Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Meras sako, kad pasiūlymai susimokėti už gydymą nepasiskiepijusiems asmenimis – nėra tik gąsdinimas. Jis teigia, kad patys darbdaviai turi mokėti už darbuotojų testus, jei jie nepasiskiepiję. Nuo pirmadienio tokie testai bus privalomi. Kalbėdamas apie nacionalinio stadiono statybas meras sako norintis tikėti, kad stadionas vis dėlto bus.

Ved. Deividas Jursevičius„Svarbaus pokalbio“ svečias Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Lietuva gerai informuota kas vyksta kitoje sienos pusėje. Nuo penktadienio didinimas karių skaičius pasienyje su Baltarusija.

Vedėjas Deividas Jursevičius„Svarbaus pokalbio” viešnia premjerė Ingrida Šimonytė.

Vedėjas Deividas JursevičiusSeimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis sako, kad sudėtinga suprasti prezidento poziciją žmogaus teisių klausimu. Pasak Skvernelio, prezidentas priėjo ribą. Kalbėdamas apie savo politines ambicijas, Saulius Skvernelis sako, kad konkrečių politinių planų neturi ir toliau planuoja dirbti su valstiečių partija.

Vedėjas Deividas Jursevičius„Svarbus pokalbio” viešnia iš Baltarusijos į Lietuvą pabėgusi televizijos ir radijo žurnalistė Katerina Pytleva. Žurnalistė buvo paskelbta tautos prieše, dalyvavo žurnalistų streike. Tačiau žiniasklaida, pasak K. Pytlevos, pralaimėjo prieš rėžimą. Ji sako, kad žmonės dabar patys spausdina pogrindinius laikraščius ir dalina juos ten, kur nėra interneto. K. Pylteva tiki, kad režimas žlugs, nes jėgos struktūros gauna vis mažesnį finansavimą.

Vedėjas Deividas JursevičiusSvečias Andrius Kubilius, EP nuolatinis pranešėjas Rusijos klausimais sako, kad Vakarų santykiai su Maskva tik blogės. Europarlamentaras tiki demokratija šalyje ir teigia, kad Putinas nėra Rusija, bet pripažįsta, kad rudenį įvyksiantys Dūmos rinkimai bus pavogti ir tam reikia ruoštis.

Vedėjas Deividas JursevičiusVU patekus į geriausių universitetų 400-uką, rektorius Rimvydas Petrauskas sako, kad valdžia galėtų geriau išnaudoti universitetų potencialą. Jis pasigenda aktyvesnio mokslininkų ir valdžios santykio. Profesoriaus kviečia ir valdžią, ir visuomenę vėl atsigręžti į mokslą.

Ved. Deividas JursevičiusVilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas sako, kad dabar iš Baltarusijos valstybingumo liko tik forma ir Lukašenkos maivymasis. Profesorius sako, kad Baltarusija buvo ir yra Europos dalis.

Vedėjas Deividas JursevičiusSvarbus pokalbis. Apie Partnerystės įstatymą. Vienas įstatymo rengėjų, Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad vertybinis lūžis visuomenėje jau įvyko. Politikas teigia, kad ir toliau stengsis išlaikyti partnerystės temą viešų diskusijų lauke.
Ved. Deividas JursevičiusSvarbus pokalbis. Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad nėra gerai kai vis giliau kalamas pleištas tarp centrinės ir vietos valdžios. Naujoji socialdemokratų vadovė sako, kad moknnių sugrįžimas į klases turėjo būti prioritetinis darbas, V.Bilnkevičiūtė komentuodama prezidentūros užsakytas apklausas sako, kad neklaustų gyventojų reikia ar ne atšaukti Seimo narius.
Ved. Deividas Jursevičius